فروش قطعات آسانسور - نصب و آموزش آسانسور
پست-ویژه-تصویر

فروش قطعات آسانسور – آشنایی با قطعات مختلف آسانسور

مقدمه

آسانسور یکی از اجزای اصلی آپارتمان‌های امروزی است که بسیار هم پرکاربرد می‌باشد. با این حال اکثر افراد یا حتی پیمانکاران ساختمان با مهمترین قطعات آن آشنا نیستند. در این مطلب قصد معرفی این قطعات را داریم تا حین خرید و فروش قطعات آسانسور دچار مشکل نشوید.

معرفی قطعات مهم آسانسور

آسانسور یا بالابر قطعات بسیار زیادی دارد که برای کار کردن همه مجموعه باید همگی به خوبی کار کنند. موتور آسانسور، اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش آسانسور است. اگر قبلا سابقه خرید و فروش لوازم آسانسور را داشته باشید، حتما می‌دانید که این قطعه گران‌ترین قطعه آسانسور است. به همین دلیل باید آن را درست نصب کرده و از آن استفاده کنید.

تابلو فرمان آسانسور یکی دیگر از قطعات اصلی آسانسور است و وظیفه انتقال دستورات استفاده کنندگان آسانسور را به موتور و همچنین اتصال برق را دارد. این قطعه هم جزو قطعات گران آسانسور محسوب می‌شود.

درب آسانسور یکی دیگر از قطعات مهم آسانسور است که از نظر قیمت، گران‌تر از سایر لوازم آسانسور است اما قیمت آن از موتور و تابلو فرمان کمتر است. این درب‌ها به دو شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند که قیمت درب‌های اتوماتیک بیشتر است.

گاورنر یکی دیگر از بخش‌های مهم آسانسور است که وظیفه ترمز را در آسانسور بر عهده دارد. اگر گاورنر به خوبی کار نکند، آسانسور دچار اختلال در حرکت می‌شود و ممکن است منجر به سقوط آسانسور شود.

شستی‌های آسانسور نیز که وظیفه کنترل آن را دارند، یکی دیگر از قطعات مهم آسانسور هستند. اگر شستی‌ها به خوبی کار نکنند، عملا آسانسور بی‌استفاده می‌شود و فرمانی به موتور نخواهد رسید. آسانسور بخش‌های بسیار زیاد دیگری دارد که وجود اختلال در عملکرد هر کدام سلامتی جان مسافران را به خطر می‌اندازد. اتاقک، جعبه ریویژن، آژیر، لوله‌ها، سیم بکسل، بست‌ها، قفل و غیره دیگر قطعات مهم آسانسور هستند. در ادامه به قطعاتی اشاره خواهیم کرد که به علت خرابی، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و فروش این قطعات آسانسور بیشتر است.

کدام قطعات بیشتر خراب می‌شوند؟

خرابی آسانسور علت‌های مختلفی دارد. طبیعی است که هر وسیله برقی نیاز به سرویس در فواصل زمانی معین دارد خصوصا که آسانسور در صورت خرابی می‌تواند خطرات زیادی داشته باشد. پس باید همیشه از سلامت آن خبر داشته باشید و حین خرید و فروش قطعات آسانسور با این قطعات آشنا باشید.

یکی از قطعاتی که همیشه در معرض خرابی قرار دارد موتور آسانسور است. تغییر ولتاژ برق و قطع و وصل شدن آن در بلند مدت به این قطعه آسیب می‌زند. خرابی این قطعه باعث می‌شود که آسانسور به طور کلی از کار بیفتد.

همچنین یکی دیگر بخش‌های آسانسور که خرابی آن خطرناک است، سیم بکسل است. این سیم‌ها به مرور ممکن است که دچار ساییدگی شوند. این ساییدگی در مورد گاورنر و چرخ فلکه آسانسور نیز صادق است. عدم چک کردن گاورنر ممکن است که خطرات جانی به همراه داشته باشد. یاتاقان‌های آسانسور نیز ممکن است که یا خود دچار مشکل شوند و یا موتور را دچار مشکل کنند. ارتعاشات این یاتاقان‌ها روی موتور اثر منفی می‌گذارد.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به لوازم آسانسور انداختیم و دیدیم که چه قطعاتی در این دستگاه به کار برده شده است. داشتن آگاهی نسبت به این قطعات باعث خواهد شد که هم به خوبی از آن استفاده کنید و هم در صورت خرید قطعات، دچار مشکل نشوید.

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *