قطعات آسانسور 3 - نصب و آموزش آسانسور
پست-ویژه-تصویر

قطعات آسانسور قسمت۳

دسته بندی طراحی آسانسور بر اساس قطعات آسانسور

در فصل قبلب در رابطه با اصناف آسانسور بحث کردیم در این قسمت در باره فروش قطعات اسانسور بر اساس نصب آسانسور صحبت خواهیم کرد.

لوازم  آسانسور به چهار دسته تقسیم می شود  : ریل و ملحقات درب طبقات وقطعات مکانیکی قطعات راه اندازیتقسیم بندی بر اساس مراحل نصب و مونتاژ دسته بندی شده است.

۱٫ریل آسانسور :اگر آهنکشی را از لیست مراحل مونتاژ آسانسور حذف کنیم اولین مرحله نصب آسانسور بعد از نقشه و محاسبات

آسانسور نصب ریل های راهنما می باشد این مرحله یکی از مهمترین و اساسی ترین مراحل می باشد که باید با دقت هر چه تمام ترانجام شود.

۲٫درب طبقات ک بعد از نصب ریل های راهنما که توسط نصاب انجام شد حالا نوبت نصب درب های  طبقات است که نصب آنهابعد از نصب ساعت و دقیق ریل ها کار ساده ای می باشد به دلیل اینکه مبدا مختصاتی دقیق و شابلونی داریم

۳٫نصب مکانیکی: این بخش با سفارش کابین شروع می شود مدت زمان ساخت کابین معمولا بین ۱۵ الی ۲۰ روز زمان می بردو از روی ابعاد و اندازه هایی که ریل ها و درب طبقات به ما می دهند می توانیم اندازه کابین را به کابین ساز ارجاع دهیم تا بر

اساس اندازه هایی که از چاه به دست می آید به ما کابین را تحویل دهد.بعد از سفارش کابین نوبت به خرید موتور آسانسور می رسددر این بخش باید دقت کنیم که هم از نظر مهندسی و محاسباتی که انجام دادیم باید توان موتور مناسبی انتخاب کنیم و هم از منظراقتصادی باید هوای جیبمان را هم داشته باشیم.برا اساس خرید موتور حال می توانیم فلکه هرزگرد و سیم بکسل ها را به مقدار لازمسفارش و خرید کنیم

.

  1. راه اندازی الکتریکی :در این مرحله از کار که کابین درون چاه قرار گرفته است و موتور را در جایگاه خود نصب کردیم

نوبت به سیم کشی آسانسور می رسد در این مرحله باید تابلو فرمان آسانسور را بر اساس محاسبات مهندسی و اقتصاد مهندسیبررسی کنیم و خریداری نماییم در بخش های بعد از نظر برندینگ وکارایی هر تابلو فرمان به طور مفصل بحث خواهیم کرد.

بعد از خرید تابلو فرمان اکنون وقت خرید لوازم جریی است که باید آنها بر اساس نیاز ساختمان  و مشخصات آسانسور مورداستفاده خریداری نماییم لیست لوازم جزیی را در مقالات بعدی با توجه به کفیت و کمیت بررسی خواهیم نمود.

۵٫تحویل استاندارد: این بخش یکی از مهترین بخش های نصب آسانسور می باشد که باید با دقت به این مسلئه نگاه کنیم

این بخش وظیفه اصلی شرکت طراحی و مونتاژ آسانسور است که باید دقت کنیم که شرکت نصب کننده داری پروانه و طراحی مونتاژ باشد تا بتواند این مرحله کار که بخشی از اخذ پایان کار می باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *