قطعات آسانسور - نصب و آموزش آسانسور
پست-ویژه-تصویر

قطعات  آسانسور قسمت ۲

در مقاله قبل به شما اصول اولیه شناخت قطعات آسانسور را به شما گفتیم تا در خرید قطعات آسانسور باید به چه نکاتیدقت کنیم.

صنف آسانسور مانند بقیه اصناف  از زیرشاخه های بسیاری تشکیل شده که هر کدام بخشی از مسولیت ها رو به عهده دارد.

در اینجا به تعدادی از آنها می خواهیم اشاره بکنیم.

همانطور که در گفته شد شرکتی عملیات ساخت قطعاتی از آسانسور را به عهده دارد الزاما فنی کار آسانسور نیست  در اینجا یاید اینمحبث رو بیشتر توضیح بدیم. شرکتی مسولیت کاری خود را صرفا تولید موتور آسانسور تعریف کرده است.

تولید کننده موتور گیربکس آسانسورکه یکی از قطعات آسانسور می باشد فقط در حال تولید و پشتیبانی قطعات موتور است. اگر بخواهیم این بحث را ساده شرح بدهیم اگر به شرکت تولید کننده موتور گیربکس بگوییم که ما یک آسانسور می خواهیم با این مشخصات شما را به یک شرکت مونتاژ کار معرفی میکند و تنها راهنمایی آن شرکت این است که یک شرکت با سابقه به شما معرفی کند.پس شما انتظار نداشته باشید تولید کننده  ها یا کارخانه های قطعات آسانسور برای شما یک آسانسور  را طراحی ومونتاژ کنند.

لیست کلی از بخش های صنعت آسانسور:

شرکت طراحی و مونتاژ آسانسور

تولیدی های  لوازم آسانسور

شرکت های  نگهدارنده آسانسور

فروشگاه قطعات آسانسور

وارد کننده و تجار لوازم آسانسور

تعمیرکاران موتور گیربکس و گیرلس آسانسور

این چند نمونه کلی از اصناف  صنعت آسانسور می باشند که هر کدام از اینها زیر گروه های گونا گونی دارد که آنهارا شرح خواهیم داد.

به این  مجموعه ی گروه و زیر گروه آسانسور ارگانهای دولتی و غیر دولتی  نظارت دارند برای تولید کنندگان شرکت های استاندارد به شرکت ها مونتاژ کار اتحادیه و سندیکای آسانسور به وارد کنندگان وزارت صمت و استاندارد در کل برای اینکه یک آسانسور در ساختمانی شروع به حرکت کند سیستم های پیچید های دست به دست هم می دهند تا بتوانیم از این دستگاه  استفاده کینم.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *