ریل آسانسور قسمت 2 - نصب و آموزش آسانسور
پست-ویژه-تصویر

در قسمت قبلی درباره مشخصات کلی ریل صحبت کردیم در این قسمت می خوایم به نکات جدید از ریل آسانسور بحث کنیم.

تعداد ریل های مورد نیاز برای یک آسانسور را چگونه محاسبه میکنیم؟

شفت یا چاه آسانسور شامل سه بخش پیت ( چاهک) تراول ( کورس مسیر) و اورهد ( بالاسری) تقسیم می شودکه پیت از کفت توقف اول تا کف چاه آسانسور می باشد کورس مسیر از کف توقف اول تا کف توقف آخر می باشد و اورهدهم کف توقف آخر تا سقف چاه آسانسور می باشد.

ریل آسانسور باید سر تا سر لین سه بخش را در بر بگیرد یعنی ازکف پیت تا سقف چاه آسانسور بایدریل حضور داشته باشد.

برای همین مجموه این سه قسمت ی برای ما شاخص می باشد.متراژ به دست آمده را باید بر ۵ تقسیم و رقم به دست آمده راضربدر ۲ کنیم تا تعداد ریل به دست بیاید تعداد ریل ها آسانسور کششی را جفت و تعداد ریل ها راهنما هیدرولیکی را شاخهمی نامیم.برای یک آسانسور ۵ ایستگاه به هفت جفت ریل احتیاج داریم اما این عدد چرا فرد است؟

ارتفاع یک آسانسور ۵ ایستگاه تقزیبا ۱۷٫۵ متر است تا ارتفاع ۱۵ متر ما به شش جفت ریل نیاز داریم برای اتمام کار ما یکجفت ریل پایانی را به صورت تکه از وسط و به مقدار لازم بریده و به ریل یکی مانده به آخر مونتاژ میکنیمنکته در آسانسور هایی که تعداد ریل ها فرد است برای شروع عملیات نصب ریل یک ریل را باید از طرف نر نصب کنیمو طرف دیگر را باید از سمت مادگی شروع کنیم تا ریل پایانی که تکه ریل محسوب می شود به به نری مادگی ریل یکی ما قبلآخر مونتاژ شود.

مارک ریل راهنما

بهترین مارک ها و برند های ریل ایتالیا و اسپانیا می باشد که عبارتند از مونته فررو مارازی ساورا ریل مونته فررو ایتالیا مشابهچینی هم داردمشابه چینی آن را با بهترین کیفیت شرکت موفیل می گذارد در نتیجه می توان برای صرف اقتصادی از این ریل هماستفاده کنیم اما ریل های ترک که امروزه با توجه به تحریم های موجود نقل بازار هستند میتوان نام چلیک ریل آس ریل فاکونآیگون ترک ریل برد به همین دلیل انتخاب ریل در بازار بزرگ آسانسور کمی برای مشتریان سخت می شود .

قیمت ریل آسانسور اروپایی که تکلیفشان روشن است کیفت عالی قیمت بالا ولی بین ریل های چین و ترک باید کمی دقت کنیم.

نوع نورد ریل بسیار مهم است دو نوع نورد داریم نورد سرد و نورد گرم نورد سرد به دلیل اینکه روی ریل هیچگونه خلل و فرجنداردنسبت به ریل گرم مرغوب تر است اما ریل گرم ماشین کاری شده هم یم ریل قابل اعتماد است حتی برای سرعت های بالاییک متر.

ریل چین مارک ام اف امروزه در بازار آسانسور ایران جایگاه ویژه ای دارد اما در خرید آن باید دقت کنیم که مارک ام اف روی آنبه صورت فابریک حک شده باشد و حک آن به صورت دستی انجام نشده باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *